Opis rasy

  • Lescorpio Ziemann FCI
    Lescorpio Ziemann FCI

         Jack Russell Terrier to pies raczej dla aktywnych ludzi. Jeśli marzysz o spokojnym psie, który relaksuje się z tobą w długie niedzielne popołudnie to może to nie być najlepszy wybór dla Ciebie – choć jeśli od rana byłeś z psem i zmęczyłeś go bieganiem, ćwiczeniami i nauką nowych sztuczek to wtedy jak najbardziej Jack Russell Terrier będzie z Tobą odpoczywał całe popołudnie.

Te małe aktywne pieski to pracująca rasa i mają one bardzo dużą ilość energii. Potrzbują naprawdę dużo zajęć i ćwiczeń aby spalić te drzemiące w nich pokłady energii. Znudzony Jack Russell Terrier to źródło wielu problemów, nie tylko w domu ale i na spacerach. Dlatego tak ważne jest abyś miał czas i chęci na ćwiczenia i ruch ze swoim psem.

Jack Russell Terrier to rasa psów myśliwskich. Normalnym jego zachowaniem jest to, że Jack Russell Terrier kopie doły i to bardzo głębokie, że dużo szczeka przy kopaniu w ziemii oraz, że ma instynkt myśliwski, czyli chce gonić, łapać i rozszarpać małe stworzenia które przed nim uciekają. Także jeśli masz w domu chomika czy królika to lepiej dobrze ich pilnuj.

Przy braku odpowiedniej socjalizacji i szkolenia Jack Russell Terrier potrafi też zachowywać się agresywnie wobec innych psów a nawet wobec ludzi.

Jack Russell Terrier to na pewno nie jest pies dla każdego, i nie dla każdej rodziny z dziećmi, choć w dużej mierze Jack Russell Terrier to dobry pies do rodziny z dziećmi – ale trzeba znać wszystkie jego wady i zalety i cała rodzina musi się zgodzić na takiego psa.
Temperament Jack Russell Terriera to jego najważniejsza charakterystyka – to właśnie ze względu na jego charakter jedni go kochają a inni nie mogą z nim wytrzymać. Ze względu też na ten specyficzny temperament Jack Russell Terriera powinieneś rozważyć czy ta rasa psa nadaje się do Twojej rodziny I czy pasuje do Twojego trybu życia.

Charakter Jack Russell Terriera sprawia, że jest to bardzo kochający swoją rodzinę pies, jest on bardzo uroczy i sympatyczny. To pies który uwielbia wspólne zabawy ze swoim właścicielem. Jack Russell Terrier lubi być z ludźmi i gdy jest dobrze wychowany to dobry towarzysz dla dzieci.

Gdy zaniedbasz odpowiednią socjalizację gdy pies jest szczeniakiem, to Twój mały Jack Russell Terrier może wyrosnąć na psa agresywnego wobec innych psów . Poza tym często się zdarza, że pies bez odpowiedniego szkolenia przejawia silną tendencję do ucieczek i pogoni za kotem czy innym stworzeniem które sobie upatrzy i na które ma ochotę zapolować.

Psy tej rasy są generalnie bardzo odważne, zadziorne, pewne siebie a przy tym wszystkim mogą być trochę uparte. Dlatego też od bardzo młodego wieku pies potrzebuje dość pewnego i konsekwentnego prowadzenia, trzeba psa nauczyć wielu rzeczy, wielu dobrych zasad panujacych w domu i od szczeniaka uczyć psa dobrych nawyków.

Tekst pochodzi ze strony http://jrt.szkola-doberman.pl/

do góry